cukiernia kasia

liinia
Cukiernia Kasia istnieje od 1978 roku jej właścicielami są Jadwiga i Eugeniusz Kępa, którzy od początku swojej działalności zaangażowali się w pracę charytatywną na rzecz dzieci.

To Pan Eugeniusz był pierwszą osobą, która poparła działania tworzącego się Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE” i przez 24 lata czynnie uczestniczy w jego działalności. Jest kawalerem ORDERU UŚMIECHU (2001) i znanym świdnickim dobroczyńcą – w 2001 otrzymał tytuł Filantropa Roku Regionu Wałbrzyskiego.

W roku 2012 został nagrodzony „Świdnickim Gryfem” w kategorii Wybitna Osobowość. Trafił także dwukrotnie na strony Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości za wykonanie: rekordowej tortowej mapy i największej słodkiej piramidy.

Cukiernię Jadwigi i Eugeniusza Kępów odwiedziło wiele znanych osób m.in: Anna Dymna, Maciej Kuroń, Joanna Szczepkowska, Jolanta Fraszyńska, Małgorzata Rembierz-Tabaka, Marek Michalak, Wiesław Ochman, Alina Janowska, Jerzy Duda-Gracz, a także Andrzej Wajda, który gasił świeczki na swoim torcie z okazji 70-urodzin.

torty

Torty są – tak jak odzież, meble – projektowane na indywidualne zamówienia, dla każdego klienta. Każdy tort to dzieło sztuki ze słodkości, które można dopasować do charakteru osoby zamawiającej, jej wymagań, fantazji i oryginalnych upodobań.

Tort zagościł w kulturze jako symbol dobrobytu i szczęścia. Stał się nieodłączną częścią menu różnorodnych uroczystości i imprez okolicznościowych, głównie przyjęć weselnych. Im bardziej wykwintny, tym więcej pomyślności w życiu Pary Młodej rozpoczynającej nowy etap życia. Najpopularniejsze są piętrowe torty okrągłe. Można jednak upiec inny kształt, np. tort kwadratowy, trójkątny, a nawet w kształcie kuli, serca. Tort tradycyjny bądź ekstrawagancki.

Każdy tort weselny jest niepowtarzalny, ma niezapomniany smak. Jest obowiązkowy, bo bez weselnego tortu nie będzie słodkiego życia dla małżonków. Cukiernia „KASIA” wszystkim nowożeńcom życzy Wszystkiego Najlepszego!!!!!

kontakt

Cukiernia KASIA
Świdnica, ul. Długa 23

tel: 74 852 14 01

zapraszamy